Kahveyi Nasıl Daha Uzun Süre Taze Tutabiliriz

Lezzetli, taze bir fincan kahve. Her şeyi bunun için yapıyoruz. Peki kahvenizi saklamanın en iyi yolu nedir? Aşağıda bazı gerçekler ve masallar var! Bu şekilde kahvenizin nasıl mükemmel durumda kaldığını anında anlarsınız ve son kahve çekirdek kepçesine kadar tadını çıkarabilirsiniz.

“Kahvenizi hava geçirmez şekilde paketlemelisiniz!”

Hakikat! Oksijen, kahve aromasının kaybının ana suçlusudur. Bu yüzden bunun kahveyle mümkün olduğunca az temas etmesine izin vermelisiniz. Hava geçirmez kahve poşetlerini sıkıca kapatın veya kahveyi hava geçirmez bir kahve kutusunda saklayın. Tercihen kahve için özel olarak yapılmış bir kutu veya özel bir kapatma klipsi kullanın.

“Kahvenizi karanlık bir yerde saklayın”

Hakikat! Hava geçirmez saklamanın yanı sıra kahveyi nerede sakladığınız da önemlidir. Kahveyi düzgünce bir kahve kutusuna koyup sonra mutfakta pencerenin önüne koyarsanız ne yazık ki lezzetinin bir kısmı kaybolur. Bu nedenle kahve kutusunu tercihen karanlık bir yere koyun.

“Kahvenizi buzdolabında saklayın”

Masal! Bazıları kahvenin buzdolabında da iyi saklandığını söylüyor. Evet mümkün ancak işe yaradığı henüz kanıtlanmadı. Bu, kahvenin lezzetini daha uzun süre korumasına yardımcı olabilir, ancak buzdolabınızdan gelen ‘kokuların’ kahveye bulaşması riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu, kahvenin tadını değiştirebilir (örn. salam, mavi peynir veya güçlü koku yayan diğer yiyecekler). Kahvenin tadı her şeyden önce kahve gibi olmalı!

“Kahveyi de dondurabilirsiniz”

Hakikat! Dondurucu, kahvenizi daha uzun süre saklamak için harika bir yerdir. Ancak bunu yalnızca öğütülmüş kahve için öneriyoruz ve Çekirdek için daha az öneriyoruz. Çekirdekleri hava geçirmez bir kapta saklarsanız dondurucuda daha iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Torbanın veya kahve kutusunun hava geçirmez şekilde düzgün bir şekilde paketlendiğinden emin olun. Dondurucudan Çıkarttıkdan sonra Yeniden dondurmak akıllıca değildir!

“Makine haznesini ağzına kadar doldurmayın”

Hakikat! Pek çok makinedeki birçok çekirdek kabının belli bir dereceye kadar hava sızdırmazlığı olmasına rağmen, yine de hava geçirmez kahve kutuları kadar yeterli değiller. Valf daha sık açılır ve daha sık hava eklenir. Lezzetin en iyi şekilde korunması için, büyük bir çekirdek kabınız olsa bile, çekirdek haznesinde aynı anda biraz daha az çekirdek kullanmak daha iyidir. Tadını kaybetmektense bir kez yeniden doldurmak daha iyidir sloganımızdır.

Hizmet Formu

HO RE CA teklif Al

Kahve makinesi ne tür bir ortama yerleştirilecek?
Makineyi kaç çalışan kullanıyor?
Teklifinizi biraz daha eksiksiz hale getirin
İletişim bilgilerinizi girin